Skróty klawiszowe:

strona główna BIP
poniedziałek 5 października 2015 r., imieniny obchodzą: Justyna, Rajmund

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej -CEIDG.GOV.PL

Strona główna»Aktualności»Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności ...

wielkość tekstu:A | A | A

1 lipca 2011 r. została uruchomiona Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) ? elektroniczna baza przedsiębiorców .

 

1 lipca 2011 r. została uruchomiona Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

(CEIDG) – elektroniczna baza przedsiębiorców . Do najważniejszych zadań CEIDG należy ewidencjonowanie i udostępnianie danych o przedsiębiorcach będących osobami fizycznymi.

 

Od tego dnia wszyscy przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą będą ewidencjonowani w CEIDG . Dotychczasowy organ ewidencyjny (właściwy miejscowo Wójt) zostanie zastąpiony przez jeden centralny organ ewidencyjny, którym będzie Minister Gospodarki. Gminy do końca roku mają czas na przeniesienie danych o przedsiębiorcach z gminnych zasobów do CEIDG . Do tego czasu system obsługiwać będzie jedynie wnioski o zarejestrowanie nowej działalności oraz dotyczące przedsiębiorców już przeniesionych do systemu. Pozostali przedsiębiorcy do chwili przemigrowania danych będą składać wnioski o zmianę lub wykreślenie wpisu w dotychczasowej formie w urzędzie gminy. Organem ewidencyjnym pozostanie Wójt Gminy.

czytano: 1791 razy

źródło: dabrowazielona.pl

data dodania: 22 lipca 2011 r.

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
Galeria zdjęć Galeria filmów preloader
więcej
NieruchomościMotoryzacjaPracaUsługiInne preloader
Sprzedam działkę budowlaną we wsi Dąbrowa Zielona ul. Partyzantów 25 o powierzchni 1600 m2. Zabudowana jest budynkiem mieszkalnym o ...
kontakt: 796769067
więcej
dodaj ogłoszenie

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi powinny być pobierane:

  • 75%
  • 16.3%
  • 8.8%
więcejarchiwum ankiet

Jan Lamęcki - mieszkaniec Dąbrowy Zielonej był artystą-rzeźbiarzem żyjącym na przełomie XIX i XX wieku. Jego wytwory jako rzeźbiarza ludowego trafiały w tamtych latach na różne wystawy i ...

więcej
osób online: 4
kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Polecamy:
Urząd Gminy Dąbrowa Zielona. Informacje o Gminie: wiadomości z Urzędu, informacje dla mieszkańców. Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie ziemskim częstochowskim. Na terenie gminy działa 14 sołectw :Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny. Gmina Dąbrowa Zielona jest gminą typowo rolniczą. Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy gminą ekologiczną. Zielona roślinność jest ostoją ślimaka winniczka, który jest swoistym symbolem czystości środowiska naturalnego.