Skróty klawiszowe:

strona główna BIP
czwartek 28 kwietnia 2016 r., imieniny obchodzą: Bogna, Waleria

Koperta Życia

Strona główna»Aktualności»Koperta Życia

wielkość tekstu:A | A | A

        „Koperta życia” to akcja zainicjowana przez Wójta Gminy Marię Włodarczyk skierowana do osób zamieszkujących na terenie naszej gminy.

„Informacja zawarta w kopercie może uratować życie”, jest bardzo ważna szczególnie dla osób żyjących samotnie z dala od najbliższych.

"Koperta Życia” to zestaw składający się z:

- plastikowej koperty oznaczonej naklejką: „Koperta życia”;

- ankiety;

                                                 - naklejki do umieszczenia na drzwiach lodówki.

Na podstawie ankiety osoba, do której dotrze koperta przygotowuje informację na temat stanu swojego zdrowia: chorób na które cierpi, przyjmowanych lekarstw, skłonności do uczuleń, podaje również numery telefonów do najbliższej rodziny lub opiekunów.
Tak przygotowana informacja jest ważna rok, po roku (lub w miarę potrzeb) powinna być aktualizowana.
Wypełnioną ankietę w plastikowej kopercie należy umieścić w lodówce, na lodówce należy przykleić naklejkę „Tu jest koperta życia”.
Umieszczenie Koperty w lodówce, czyli miejscu widocznym i dostępnym  umożliwia ratownikom szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie.

O „Kopercie Życia” są poinformowani ratownicy pogotowia obsługujący gminę Dąbrowa Zielona oraz lekarz rodzinny. W razie potrzeby można skorzystać z pomocy lekarza w wypełnieniu ankiety.
Dystrybucja Kopert rozpoczęła się 1 sierpnia br. Koperty będą sukcesywnie rozdawane naszym mieszkańcom przez wolontariuszy i pracowników urzędu gminy ale można je odebrać osobiście w Urzędzie Gminy (sekretariat).

Mamy nadzieję, że w ten prosty sposób mieszkańcy będą mogli pomóc ratownikom medycznym wezwanym na pomoc, w dostarczeniu niezbędnych informacji podczas ratowania życia czy zdrowia chorych.

 

ULOTKA

KARTA INFORMACYJNA (ANKIETA)

 

 

czytano: 2765 razy

źródło: dabrowazielona.pl

data dodania: 22 sierpnia 2014 r.

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
Galeria zdjęć Galeria filmów preloader
więcej
NieruchomościMotoryzacjaPracaUsługiInne preloader
Zdjęcie ogłoszenia Nasza firma sprzedaje gotowe projekty domów jednorodzinnych. Posiadamy w ofercie 15 tyś projektów. Do każdego inwestora ...
kontakt: 888 - 032 - 243 zamowienia@novio.pl
więcej
dodaj ogłoszenie

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi powinny być pobierane:

  • 75%
  • 16.3%
  • 8.8%
więcejarchiwum ankiet

Jan Lamęcki - mieszkaniec Dąbrowy Zielonej był artystą-rzeźbiarzem żyjącym na przełomie XIX i XX wieku. Jego wytwory jako rzeźbiarza ludowego trafiały w tamtych latach na różne wystawy i ...

więcej
osób online: 9
kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Polecamy:

Tagi:

Powiat Częstochowski Dąbrowa Zielona Gospodarka Projekty Unijne Władze Gminy Samorząd Ekologia Inwestycje Gminne Akty prawne Gmina Urząd Gminy
Urząd Gminy Dąbrowa Zielona. Informacje o Gminie: wiadomości z Urzędu, informacje dla mieszkańców. Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie ziemskim częstochowskim. Na terenie gminy działa 14 sołectw :Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny. Gmina Dąbrowa Zielona jest gminą typowo rolniczą. Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy gminą ekologiczną. Zielona roślinność jest ostoją ślimaka winniczka, który jest swoistym symbolem czystości środowiska naturalnego.